Geen boete bij te late aangifte door storing
Kunt u door een storing bij de Belastingdienst uw aangifte niet op tijd doen, dan is er geen sprake van verzuim. Er wordt dan ook geen boete (of straf) opgelegd bij een iets latere aangifte. Dit heeft staatssecretaris Wiebes van Financiën onlangs aangegeven naar aanleiding van Kamervragen over een storing op de site van de Belastingdienst, waardoor ondernemers niet konden inloggen.
Ondernemers konden in oktober van dit jaar door een technische storing niet inloggen op de website van de Belastingdienst. Zij konden hierdoor hun BTW-aangifte niet op tijd doen. Staatssecretaris Wiebes heeft aangegeven dat de fiscus geen boete zal opleggen als de aangifte werd ingediend binnen zeven dagen na afloop van de wettelijke aangiftetermijn. Deze standaardcoulance in het boetebeleid bood voor deze storing voldoende tegemoetkoming volgens hem.
Geen respijt voor te late betaling
Is er echter te laat BTW betaald, dan geldt er in principe geen respijt. Er was namelijk geen sprake van een storing in het betalingsverkeer. De Belastingdienst heeft ook vanaf het begin van de storing duidelijk aangegeven dat er wel op tijd, dus vóór 1 november 2014, moest worden betaald. Het doen van de aangifte is namelijk geen noodzakelijke voorwaarde om de betaling te doen.
Wel standaardcoulance van toepassing voor betaling
Voor een te late betaling geldt trouwens ook een standaardcoulance. Deze houdt in dat als u de afgelopen periode op tijd heeft betaald en dit keer uiterlijk op 7 november de verschuldigde BTW heeft betaald, u geen boete krijgt, maar alleen een verzuimmededeling.