U bent hier

Onderneming & Salaris
Foutmeldingen 2e kwartaal 2011 nu online

Foutmeldingen 2e kwartaal 2011 nu online

Op de site van de Belastingdienst kunt u een toelichting downloaden met mogelijke foutmeldingen bij uw aangifte loonheffingen in het tweede kwartaal van 2011. Als uw aangifte loonheffingen over april, mei of juni een fout bevat die niet direct tot weigering van de aangifte leidt, krijgt u een foutenrapport met bijbehorende meldcode(s).

Het is voor de Belastingdienst belangrijk dat uw loonaangifte zo min mogelijk fouten bevat. Als er grote fouten inzitten – zoals ontbrekende gegevens of onjuistheden – dan weigert de fiscus uw aangifte. Maar als u één of meerdere kleine foutjes maakt in de werknemersgegevens, neemt de Belastingdienst uw aangifte wel gewoon in behandeling.

Informatie over mogelijke fouten

Na het inzenden van de aangifte krijgt u dan een foutenrapport ‘Foutmeldingen werknemersgegevens’. Daarin staan de meldcodes die horen bij de specifieke fout(en) die u heeft gemaakt. Meer informatie over de mogelijke fouten vindt u in de Toelichting foutmeldingen werknemersgegevens. In hoofdstuk 4 van deze uitleg vindt u alle meldcodes die u dit kwartaal toegestuurd kunt krijgen op een rijtje. Bijvoorbeeld meldcode L0047; dit betekent dat er geen geboortedatum is ingevuld.
U moet de fouten die u heeft gemaakt zelf corrigeren in de eerstvolgende loonaangifte die u nog (binnen hetzelfde kalenderjaar) moet doen. Als u een aangifte van een eerder kalenderjaar wilt corrigeren, moet u een losse correctie insturen.