Afschaffen reiskostenvergoeding in de wacht
De beslissing over het afschaffen van de onbelaste reiskostenvergoeding laat nog even op zich wachten. Dit komt omdat het ministerie van Financiën meer tijd nodig heeft om de plannen uit te werken tot een wet. Pas na de verkiezingen stemmen de Tweede Kamerleden over de afschaffing van de reiskostenvergoeding. Of het voorstel tegen die tijd kan rekenen op een meerderheid, is nog maar de vraag.
Het wetsvoorstel met de uitwerking van de fiscale maatregelen uit het begrotingsakkoord (pdf) is op 4 juni naar de Tweede Kamer gestuurd, met als doel dat het voorstel nog voor het zomerreces is afgehamerd. De afschaffing van de onbelaste reiskostenvergoeding is echter niet in het betreffende wetsvoorstel opgenomen. Deze maatregel wordt pas uitgewerkt in het Belastingplan 2013 dat op Prinsjesdag naar de Tweede Kamer gaat. U kon in het bericht ‘Doek valt voor onbelaste reiskostenvergoeding’ al het één en ander lezen over de invulling van deze bezuinigingsmaatregel.
Afstand nemen in verkiezingsprogramma
Het uitstel verkleint de kans dat de maatregel in de huidige vorm wordt ingevoerd. Het ziet er namelijk naar uit dat de behandeling van het wetsvoorstel in het nieuwe parlement zal plaatsvinden. Van de vijf partijen die het begrotingsakkoord sloten, hebben er vier in hun verkiezingsprogramma al afstand genomen van de maatregel of deze genuanceerd.
Controleer kosten met de ReiskostenCheck
Bent u toch benieuwd of en hoeveel deze bezuinigingsmaatregel u (als werknemer) zou gaan kosten, dan kunt u nu de ReiskostenCheck van de ANWB invullen. Sinds de lancering is de check al door meer dan 200.000 forensen uitgevoerd. Voor de berekening heeft de ANWB gebruikgemaakt van de tarieven in de inkomstenbelasting voor 2012 en is het uitgangspunt dat werkgevers de belastingmaatregel niet compenseren. Met de ReiskostenCheck kunt u zowel een berekening maken voor reizen met de eigen auto als voor reizen met de trein.