U bent hier

OR & Medezeggenschap
20% belastingvrij bij opname levenslooptegoed

20% belastingvrij bij opname levenslooptegoed

Net als in 2013, krijgen deelnemers aan de levenslooptegoedregeling in 2015 weer 20% van hun levenslooptegoed onbelast uitbetaald als zij hun volledige tegoed in één keer opnemen. De zogenoemde 80%-regeling zal in 2015 ten hoogste gelden voor het tegoed inclusief rente dat op 31 december 2013 in de levensloopspaarpot zat. Dit blijkt uit het Belastingplan 2015.

Levenslooptegoed mag tegenwoordig ook gebruikt worden om andere zaken dan verlof te financieren, bijvoorbeeld om een auto te kopen of een deel van hun hypotheek af te betalen. In het jaar 2013 was de opname van deze tegoeden niet in alle gevallen volledig belast. Als de werknemer zijn volledige levenslooptegoed in één keer opnam, mocht de werkgever namelijk 20% van het opgenomen tegoed onbelast uitbetalen. Uit het Belastingplan 2015 blijkt nu dat deze zogenoemde 80%-regeling ook geldt in 2015.

20% levenslooptegoed onbelast in 2015

De werkgever mag in 2015 dus opnieuw 20% van het opgenomen levenslooptegoed onbelast uitbetalen als de werknemer zijn volledige tegoed in één keer opneemt. Hieraan is wel een maximum verbonden. De regeling geldt namelijk ten hoogste voor de waarde in het economisch verkeer van de aanspraak op 31 december 2013.  Deze – reeds gepasseerde – datum is gekozen om te voorkomen dat werknemers nog snel wat levenslooptegoed opbouwen en het vervolgens deels onbelast laten uitbetalen. 

Geen nieuwe levensloopregelingen meer

Sinds 1 januari 2012 is de levensloopregeling alleen nog beschikbaar voor bestaande deelnemers. In 2013 werden alle deelnemers die op 31 december 2011 een levenslooptegoed van minder dan € 3.000 hadden verplicht om dit tegoed af te kopen. Werknemers die op 31 december 2011 een levenslooptegoed hadden van € 3.000 of meer, mogen nog gebruik blijven maken van de levensloopregeling.