Digitaal verzuimmelden nu nog makkelijker
Per 1 april is het digitale verzuimsysteem van UWV vernieuwd. Het nieuwe systeem zorgt ervoor dat u met minder handelingen en kortere wachttijden de ziekmelding en hersteldmelding kunt doorgeven aan UWV.
Zoals u eerder in het bericht ‘Zeker, snel en makkelijk bij UWV’ heeft kunnen lezen, was UWV al enige tijd bezig met het ontwikkelen van Digi-ZSM. Dat staat voor Digitaal, Zeker, Snel en Makkelijk. Met dit systeem kunt u digitaal verzuimmeldingen doorgeven, wat u veel tijd en administratieve rompslomp bespaart. Het systeem bestaat uit twee producten: de Verzuimmelder en Digipoort. De Verzuimmelder is vooral bedoeld voor mkb-werkgevers die een beperkt aantal verzuimmeldingen per maand moeten doen. U kunt dan inloggen op het werkgeversportaal en uw meldingen doorgeven. Digipoort is bedoeld voor werkgevers die vanuit hun eigen administratiesysteem meldingen willen doorgeven aan UWV. Dit systeem is daardoor beter geschikt voor grote werkgevers die dagelijks meerdere verzuimmeldingen voor UWV hebben.
Software aanpassen
Door de wijzigingen in het systeem kan het zijn dat u uw software moet aanpassen. Dit geldt alleen als u meldingen doorgeeft via Digipoort. Als u ziekteverzuim meldt met de Verzuimmelder is een aanpassing van uw software niet nodig. Op de website van UWV staat stapsgewijs uitgelegd hoe u verzuim digitaal kunt melden. Hier vindt u ook informatie over belangrijke wijzigingen en op welk moment er onderhoud is aan de systemen.