Sneeuw is vaak een verzuimsmoes
Meer dan 20% van alle werknemers gebruikt gladheid en sneeuw als smoes om werktijd gedeeltelijk of helemaal niet op het werk te verschijnen. Maar u moet ze niet te snel veroordelen: het is wel zo dat 37% van de werknemers ondanks het weeralarm gewoon naar het werk gaat.
Het weer in de winter maakt het mensen niet makkelijk, maar het wordt ook als excuus gebruikt. Zo doen werknemers dit om later op het werk te kunnen komen, de hele dag thuis te blijven of eerder naar huis te gaan.
Terwijl ruim een derde van de werknemers het weeralarm ‘paniek om niets' vindt, durft 10% van de werknemers de weg niet op bij een weeralarm. Zo blijkt ook uit dit onderzoek van NationaleVacaturebank.nl. Volgens hen zit er een groot verschil tussen mensen die het weeralarm niet serieus nemen en een deel dat het heel serieus neemt. De grootste groep (54%) gaat er echter nuchter mee om en neemt voorzorgsmaatregelen om toch naar het werk te kunnen gaan. Daar kunt u natuurlijk bij assisteren: maak duidelijk wat de beleidslijnen zijn voor thuiswerken en wanneer werkelijk calamiteitenverlof verstrekt wordt.
Treinreizigers minste last
Een ruime meerderheid van de werknemers (64%) geeft aan dat de kou en sneeuw veel invloed hebben op het vervoer naar het werk. Autorijders ervaren de meeste last, 37% geeft aan dat zij aanzienlijk vaker én langer in de file staan. Treinreizigers hebben minder te verduren, slechts 16% heeft op dit moment last van vertragingen.