8.5 Andere sectoren
Defensie
beperkingen
Ook in andere sectoren gelden bijzondere regels voor medezeggenschap. Bij Defensie is de toepassing van de WOR aangepast aan de militaire organisatie. Door de hiërarchische structuur en operationele inzetbaarheid gelden er specifieke beperkingen en aanvullende regels. Naast de medezeggenschap via de WOR spelen centrales van overheidspersoneel een belangrijke rol in de belangenbehartiging.
Woningcorporaties
Bij woningcorporaties geldt de WOR voor werknemers, maar daarnaast hebben huurders op grond van de Wet op het overleg huurders verhuurder (Overlegwet) eigen inspraakrechten. Daardoor bestaat naast de OR een formele huurdersvertegenwoordiging met advies- en informatierechten.
Pensioenfondsen
Pensioenwet
Ook bij pensioenfondsen bestaat een afwijkende structuur. Naast een eventuele OR kennen pensioenfondsen een verantwoordingsorgaan of belanghebbendenorgaan op basis van de Pensioenwet. Deze organen vertegenwoordigen deelnemers, gepensioneerden en werkgevers, en houden toezicht op het bestuur. Daarmee krijgt medezeggenschap hier een bredere, institutionele vorm dan binnen de klassieke ondernemingsstructuur.